Vitta

Z jakých škol chodí úředníci?

Mám takovou otátku, vždy mě to zajímalo ale nikdo mi nedokázal odpovědět. :D Když bych se chtěla stát úředníkem/pra­covníkem na úřadě, ať už dopravním, či jakémkoli jiném, jakou školu k tomu potřebuji? Někdo mi říká ekonomku, někdo veřejnou správu… Nebo snad jen maturitu??? Podělte se semnou o své vědomosti a zkušenosti. ;)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podle některých úředníků bych soudil, že plně postačí specielní škola-dříve zvláštní škola, ale jinak prý v Plzni je výborná škola.

Další odpovědi
atriplex

Vzdělání se požaduje podle zaměření, ve kterém budete pracovat. Někdy postačí maturita, někdy chtějí rovnou vysokou školu. I na místě, kde chtějí jen maturitu můžete mít VŠ, dostanete vyšší plat. Požadavky na to či ono místo najdete přímo v nabídce výběrového řízení.

verka

Tipuji maturitu a vyhrát konkurz.

Vitta

Jo, v Plzni, odtamtud chodí jen ti vypatlaní politici :D Ale dík :D