Anonymka15+

Z jakých/kterých předmětů se dělají srovnávací zkoušky na gymnázium?

Dobrý den, mám dotaz. Chodím na gymnázium a mám kamaráda na SOŠ cestovního ruchu. Není hloupý, šel tam proto, že jej přemluvili rodiče. On je tam ale nespokojený. Tvrdí, že učivo je až moc lehké a navíc tam mají předměty, které ho vůbec nebaví. Myslím, že je škoda, aby studoval někde, kde ho to nebaví a nenaplňuje. Chtěl by přestoupit na gymnázium, kam chodím já. Napadlo mě, že na konci školního roku bychom mohli zkusit napsat řediteli našeho gymplu, jestli by ho nepřijali do druhého ročníku. Vzhledem k tomu, že přestupuje ze SOŠ, myslím si, že bude dělat srovnávací zkoušky. Netušíte, z čeho a kdy se tyto zkoušky dělají? Ráda bych ho na ně nějakým způsobem připravila. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Nejde o srovnávací zkoušky, ale o rozdílové zkoušky z těch předmětů, které jsou na školách rozdílné, nebo v jiném rozsahu.

Jak vyplývá z otázky, kamarád je nezletilý, takže žádost musí napsat jeho rodiče.

Ale bude vhodnější, aby kamarádovi rodiče navštívili ředitele školy osobně, uvedli důvody, proč jejich syn žádá o přestup.

Záleží také na tom, zda je na gymnáziu volné místo.

Další odpovědi
gecco

To je dotaz na ředitele toho gymnázia – rozdílovky nejsou dané celostátně, obecně…
😉