Complex

Z jakých materiálů by byly plechovky, kdyby neexistoval hliník?

Nejlepší odpověď
Kepler

Z hliníku se tuším dělají většinou jen nápojové plechovky. Jinak je to normální ocelový tenký plech, všelijak povrchově chráněný.

Další odpovědi
nyjono

Za takových povrchově upravených plechů, ze kterých jsou ty, které nejsou z hliníku.
A ne by byly. Jsou.

Drap

Z jiného kovu.

Dochy

Co třeba pocínovaná ocel – ve které se tuším prodávají např. různé kompoty, maso apod…

ivzez

Jestli míníte plechovky na nápoje, tak ty by možná ani nevyráběly.
To by bylo nejlepší → nápoje mi nejlépe chutnají ze skla.

Dochy

Ivzez: Souhlas. Mezi mé nejoblíbenější kdysi patřila citronová hanácká kyselka. Dokonce to bylo jediné pití, které jsem zvládal při klíšťovce (z čaj mi bylo šoufl, z vody mi bylo šoufl, jen ta hanácká šla pít)
Jak to začli prodávat v plastu bylo to na ho…