zjentek

Z jakých důvodů jsou dnes tolik populární živé ploty z tújí, zatímco oblíbené živé ploty z ptačího zobu rychle mizí?

Co je toho příčinou?

Nejlepší odpověď
annas

Možná kvůli tomu, že túje stačí stříhat jen shora, kdežto ptačí zob i se musí prostříhat i ze stran. Navíc jeho květy zapáchají, někomu vadí, když bobule chutnají ptákům.

Túje jsou stále zelené, ptačí bod opadává, i když poloopadavé až neopadavé. se hodí do teplejších lokalit,.

Vypadá to, že túje o stejné velikosti jako ptačí zob je levnější. – zjišťovala jsem na netu.

Takže těžko říct, záleží také na lokalitě,. dostupnosti keříků, náročnosti na údržbu atd.

Další odpovědi
elkon

Snobismus.

nyjono

Rychle rostou, jsou levné a stačí minimální údržba.
Mně osobně to přijde out. Vypadá to jako na hbitově.

elkon

Pro annas, thuje se střihají stejně jako ptačí zob ze všech stran. Když je nebudeš střihat, tak se rozvětví, stejně jako každá dřevina. Živý plot se vždy střihá do tvaru lichoběžníku, je to kvůli světlu. Stačí si přečíst pár odborných publikací, nebo mít zkušenost. Sice kolem sebe vidíme mnoho různých variant, ale lidé si neuvědomí, že větve jim dole chybí, protože mají často špatný tvar plotu. Ptačí zob je opadavý, neopadavý a poloopadavý. S tvarem to nemá nic společného. Radíš a víš kulový.

annas

Nevím, máme túje na části zahrady, tehdy nám je doporučil zahradník, zřejmě neměl nic jiného.

Každé dva roky je zkracuje jen do výšky, jinak nic s nimi nedělá.

annas

Jsou túje, které rostou do výšky. Napsala jsem stačí řezat shora.

."Živý plot může být i nestříhaný, volně rostoucí, jen s upravenou výškou.

https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/jak-pestovat-tuje-a-co-delat-pri-jejich-hnednuti

stejně v odkazu
https://www.po­radte.cz/zahra­da-a-rostliny/1104-tuje-rostou-jen-do-vysky-mame-strihat.html

--
Napsala jsem svůj názor a své zkušenosti. Ale je rozíl mezi odborným dotazem a názorem. Ale i upozornění se dá vyjádřit slušně.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nejlepe-rozdelit-slovo-navstivila#dis­cussion

--

elkon

Nic neslušného jsem nenapsal, asi nevíš jak neslušné slovo vypadá. Když nebudeš živý plot stříhat, bude jak v pralese. O šířce ani nemluvím a když napadne hodně sněhu, tak se rozvalí, právě proto, že bude mít dlouhé výhony.

Dochy

Pokud člověk není úplnej de… může bejt sporostej i bez sprostých slov.

annas

Omylem jsem klikla. Nsapsala jsem túje „stačí stříhat je shrla.
“ Živý plot může být i nestříhaný, volně rostoucí, jen s upravenou výškou. "

Více na: https://abece­dazahrady.dama­.cz/clanek/jak-pestovat-tuje-a-co-delat-pri-jejich-hnednuti

Stejné zkušenosti jako mám já.

https://www.po­radte.cz/zahra­da-a-rostliny/1104-tuje-rostou-jen-do-vysky-ma