Boda-82

Z jakého z filmu je citát–Dobrý boj jsem bojoval, běh jsem dokončil, víru zachoval?

..Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

Těmito slovy apoštol Pavel udělal jakousi inventuru vlastního života, když již seděl v žaláři v Ři­́mě a věděl, že se odsud jen tak nedostane. Přesto stihl ještě mnoho udělat, že ta inventura mohla klidně přijit později. Jeho situace jej nijak neomezovala v šíření evangelia. Využíval k tomu každou příležitost. Jak sám jinde píše: „Snáším utrpení a dokonce pouta jako zločinec. Ale Boží slovo není spoutáno.“ (2. Tm 2, 9) Pro současnost by se to dalo říct možná obráceně, že se zdá, že Boží slovo je spoutáno a my jsme až moc svobodní. Láska nás nijak nepřitahuje, spravedlnost nás moc nezavazuje, pokora nám nic neříká… Seznam hodnot, které ztrácejí „hodnotu“ v našich životech, je dlouhý. Tento názor slýchám často.

Více zde: http://rokyca­ny.evangnet.cz/new­s/dobry%CC%81%20­boj%20jsem%20bo­joval,%20be%CC­%8Ch%20jsem%20do­konc%CC%8Cil,%2­0vi%CC%81ru%20zacho­val-%20(2-%20timoteovi%204,%207)/