Avatar uživatele
dáma z ČR

Z jakého materiálu pánve a hrnce?

Ráda bych, aby měly nepřilnavý povrch, daly se mýt v myčce a pokud možno aby byly co nejlehčí. Budu ráda jakýmkoliv radám (mám plynový sporák).

Hlasujte v anketě
Zajímavá 0 před 3146 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
lexx

nerez

nerez ocel jakost potravina tř.17, dříve hliník, dnes škodlivý prej…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

jiné

Jinak se potravina zpracovává v hrnci a jinak na pánvi.
Co se týče hrnců, určitě nerez, ale vícevrstvé zpracování. Kvalitní zpracování. Dobré je nejen vrstvené dno. I když jsou stěny tenčí, je důležité, že se teplo dobře rozvádí i po stěnách.
Nádobí může sloužit i desítky let, proto se vyplatí koupit kvalitu.
Pánve mám jak nerezové, jak nepřilnavé s keramickým povrchem.
Každá slouží jinak a skvěle. Záleží na způsobu přípravy pokrmu.
Teflon už bych nebrala. Zjistilo se, že zdraví neprospívá a vylučuje do jídla některé složky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

nerez

Kvalitní leštěná nerez s vrstveným dnem – je ve všech ohledech nejlepší volbou – snad jen kromě hmotnosti… To, že nemá nepřilnavý povrch je – vzhledem k jeho kvalitě, nepodstatné (jen pozor – nesmíš na mytí používat abrazivní prostředky, jinak povrch zničíš).
😉
________
Teflon není odolný vůči vysokým teplotám a je mechanicky snadno narušitelný.
O něco lepší je „titan“ – má povrch trochu odolnější, ale pořád nic moc.
Keramický potah je z nepřilnavých nejlepší (vydrží teploty používané při smažení), ale ani ten není všespasitelný.
Každopádně – zejména na levných hliníkových odlitcích, jsou tyto povrchy brzy k ničemu…
😉
________
Jinak je výtečná litina – ale ne na vše – a nebo ocelový (pancéřový) smaltovaný plech – ale i ten lze zničit tzv. černou připáleninou (z nerezi lze ´umýt´ louhem) a nebo mechanicky (obrusem)…
A hmotnostně je na tom toto nádobí výrazně hůř, než nerez.
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

keramické

každá potravina má při úpravě jiný pracovní postup a pro každý vyhovuje jiný materiál, který je odvislý od používaného zdroje tepla,zkušeností a praxe. Starý pes kuchař třeba nedá dopustit na plechové pánve, mladý jede jen v konvektomatu. Já na smažení keramiku, na vaření nerez, na pečení vysokou litinu, na dietu parní hrnec a na rychlovky mikrovlnku

Upravil/a: jmhad

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

jiné

Zkus od Tescomy, mají na sobě antiadhézní (nepřipalující) povrch, jsou snad na všechny sporáky a též jdou dát do myčky. A jsou taky velmi lehké, mám doma jejich oboustrannou pánev a ty pánve jsou opravdu ultra light :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Broukk

titanové

Měla jsem litinu a opravdu těžká byla, koupila jsem titanové hrnce a jsem velice spokojená. Nakoupila jsem ji i mamince s Vánocům celou výbavu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pajka.111

jo? Je lehké? To bych neřekla, to mě docela překvapuje :)

před 1563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Do tohoto materiálu bych nešla. Sama mám doma koupené nádobí z titanu. Tento materiál mi vyhovuje. Nádobí je lehké, kvalitní a perfektně se udržuje. Takže já bych doporučila volit spíše tento materiál.

před 1581 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Ahoj, já mám doma jednak ocelové nádobí a pak taky litinové. To mám teda zatím jen jeden hrnec, protože jsem ho chtěla zkusit. Koupila jsem si tento https://www.ku­lina.cz/kulaty-hrnec-morska-modr-o-10-cm a vaří se v něm skvěle. Takže za mě doporučuji oba materiály.

před 1944 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

A není ta litina těžká? Já jsem si taky chtěla koupit litinu, ale mám strach z té váhy no :(

před 1913 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek