ivzez

Z jakého materiálu mají Eskymáci pyžama?

Děkuji za inspiraci:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-by-se-eskymak-ktery-by-dostal-po-stromek-od-jeziska-pyzamo-nejak-nastval

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem si právě myslel, že jej nepotřebují, protože se na noc nepřevlékají. Vůbec ty jejich kožešinové obleky či co to mají na sobě, tak předpokládám, že je nosí tak dlouho dokud to nesmrdí či si nevyrobí z kožešin nové. Asi také spí u uhně a do iglů lezou jen když je vánice či velký mráz?

Další odpovědi
annas

Uvnitř „ložnice“ v iglú Eskymáci používají vrbové větvičky jako matrace a ložní prádlo vyrobené z husté srsti, která udržuje teplo. mají na sobě několik vrstev oblečení.

Nejlepší je sobí kůže, šijí se z ní spací pytle. Jinak spí v blízkosti ostatních, dva i více pod jednou dekou Nocují s nimi i psi. Čím víc je všech osob i zvířat v prostgoru, tím větší teplo.

Přečetla jsem si víc o jejich oblečení, mají několik druhů – letní i zimní, rukavice, pokrývky hlavy, boty atd.

http://artyx.ru/bo­oks/item/f00/s00/­z0000039/st013­.shtml

ivzez

Já toho o nich moc nevím, tak se snad dozvím tady.

Seznam.cz

Nazývat ženy Eskymáků materiálem, to snad dokážeme jen v Evropě.