kaculinda200

Z jakého materiálu jsou trubky chladiče v automobilu jimiž proudí vzduch?

Odpovědi
cochee

Obávám se, že vzduch žádnými trubkami chladiče neproudí. Vzduch proudí tak maximálně rozvodnými trubkami vytápění kabiny; u chladiče pouze projde lamelami a jde zase volně pryč; v trubkách proudí chladicí kapalina.

cukrar

Jak u kterého, já mám z hliníku.

Emefej

Záleží na typu, dnes se obvykle jedná o slitiny hliníku. U některých chladičů se používaly i slitiny s přídavkem zinku. Staré stacionární vznětové motory mají chladiče měděné.

honza19hk

vzduch v chladiči motroru není tam proudí voda s fridexem.Vzduch proudí přes žebra chladiče čímž chladí vodu uvnitř.To je princip chladiče.
Jinak bývá buď celý měděný a je pocínovaný nebo bývá kombinace mě´d a ocel či hliník. mě´d nebo hliník se používá protože to je dobrý tepelný vodič.
Tento chladič se nepoužívá u Tatry,které mají vzduchem chlazené motory. Jinak zbytek aut mají vodou chlazené motory.

Jinak rozvod teplého vzduchu od motoru do kabiny jsou z plastu nebo gumy.