paul1

Z jakého materiálu jsou skluznice na skokanských můstcích?

Vodítka pro lyže na skokanských můstcích dostávají pořádně zabrat, jsou namáhané na tlak, otěr i teplotu.
Neznám materiál, který je tak odolný a který při tom nepoškozuje skluznice lyží. Děkuji za odpověď, Pavel

Nejlepší odpověď
Drap

Povrch je z umělé hmoty, zvláště pro to vyráběné a nájezdová stopa se dělá z nerezu, nebo z keramiky.

Další odpovědi
elkon

Skluznice jsou na lyžích, povrch nájezdu na skokanském můstku je z udusaného a vytvarovaného sněhu. Doskočiště je také sníh. Na tréningových můstcích v létě je plast.

Brblal

Kdysi (před asi 35 lety) jsem byl v zimě v Jiz. horách a byl jsem pod Ještědem, kde bylo doskočiště, byly to takové profily z umělé hmoty (jako kartáče) taková mřížka, bylo to asi z PVC nebo podobně, sněhu už moc nebylo a tak jsem si to prohlížel…