Z jakého materiálu by musela být helma vojáka ve druhé světové válce, aby jí neprostřelil náboj ostřelovače?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ neletela strela kolmo na „plech“ (prirodzene s malou toleranciou ±) a výstrel nebol blízky, zakrivenie helmy spolu s tvrdosťou materiálu pôsobilo neprestrielne, ak nebolo strelené zblízka. Preto sa používajú zakrivenia na helmách a pancieroch.
Ak pozriete pozorne na helmách v múzeu stopy po guľke, preliačiny sú po „šikmom“ náraze a diery majú čisté okraje. To hovorí o smere vstrelu.

Na otázku, ani dnešné helmy nie sú nepriestrelné voči priamemu zásahu zblízka

Další odpovědi
Kepler

Omyl, takové přilby existují. Nebudu to teď hledat, ale jsou vícevrstvé na bázi kevlaru a dalších materiálů (kompozit).

led

Kepler, ale otázka bola na 2.svetovú vojnu a vtedy kevlar bol neznámy.