Z jakého logicky vysvětlitelného a čistě jasně pochopitelného důvodu nemůže nic překonat rychlost světla?

Doplňuji:
dudu- Co je na životě zázračného? Život je výtvor vesmíru a není žádný důvod ho od něj oddělovat.. skládáme se přeci z částic ve vesmíru a to že jsme živí nic neznamená protože živí je vesmír jako takoví .. život je pouhá složitost a relativní nepředpovídatel­nost. Náhoda neexistuje z důvodu akce reakce. To že člověk neví co se bude odehrávat v budoucnosti neznamená že se daná věc neodehraje. A pravděpodobnost je zase pouhý výpočet daných informací a čím více jich máme tím větší pravděpodobnost získáváme ale vesmír je nekonečný a proto pravděpodobnost nemůže dosáhnou sta procent, to by znamenalo že můžeme předpovídat budoucnost ale pokud by jsme mohli opravdu předpovědět 100%ní budoucnost tak jak by jsme jí potom mohli změnit když se na 100% odehraje? Je to tím že daný člověk nebo jiná entita nevypočítal budoucnost na 100%. A můj osobní názor na rychlost světla je že nemůže být nejrychlejší protože relativita to sama vyvrací a tak nevím proč se toho lidi tak drží.. můj názor na to je.. že lidi nechápou relativitu a to zdaleka ;) to že člověk zatím nenašel žádnou částici nebo vlnu rychlejší přeci vůbec neznamená že neexistuje .. a je velice trapný věřit a říkat že něco neexistuje když jsme to neviděli a nenašli.. světlo není nic jiného než vlna pohybující se po částicích který se skládají zase z menších jako každá jiná částice! A proto už teď vím že existuje něco rychlejšího ale zdaleka ne nejrychlejšího protože nic nemůže být NEJ pokud tu danou věc z něčím nesrovnáte a to je právě relativita. Ptal jsem se jen proto že mě zajímal názor lidí na teto stránce. Co se týče vědců tak Tesla byl největší myslitel který dalece přesahoval myšlenky Einsteina a právě Tesla řekl že existuje něco rychlejšího a já s nim velice souhlasím.. lidi by neměli tvrdit že něco neexistuje ale to že o tom zatím nevědí!

Nejlepší odpověď
Drap

Neznáme nic rychlejšího než je rychlost světla.

Další odpovědi
Hamon

Z zadneho, je to jen predpoklad. Pokud by se rychlost svetla podarilo prekonat, padl by predpoklad platnosti Einsteinovy teorie relativity a musela by se predelavat cast soucasne fyziky.

Lamalam

Protože to je postulát současné fyziky.

dudu

Náš vesmír, zdá se vznikl s určitými parametry, které naše věda označila za přírodní zákony. Mezi ně patří i limitovaná rychlost světla Nelze např. vyloučit, že v jiných vesmírech platí jiná pravidla.
Dnešní badatele spíš zaráží fakt, že vše je jakoby nastaveno tak, aby v našem vesmíru vznikl a úspěšně se vyvíjel život.
Na tvrzení, že se jedná o pouhou náhodu pak oponují tím, že počet náhod pro náš vesmír odporuje počtu pravděpodobnosti, takže buď se jedná o cílevědomý zásah vyšších mocností nebo existují také další vesmíry fungující podle jiných pravidel a zákonů.
Doplňuji:
Odstrašující prezentace souboru pravopisných chyb a fantasmagorií v jednom.

mosoj

To máš z přednášek na VUMLU ?

mojitek

věda pokročila dál-už není žádným tajemstvím,že jsou částice pro které "rychlost světla " je minimální rychlostí pro jejich přežití

arygnoc

opäť jedna pekná zlátanina autora hodného svojho mena (ak pominieme gramatickú stránku príspevku, lebo tá je unikátna).

sme radi, že sme sa dozvedeli, že generácie mysliteľov boli vlastne prostoduchí obmedzenci, lebo nepochopili tak prostý princíp existencie sveta.

ďakujeme za vysvetlenie.

a len tak na okraj – prečo sa tazateľ zamýšľa nad nosičom rýchlosti iba ako o hmote, energii?
čo tak informácia, konštatovanie, že niečo je a a v akom stave to je?

ale to nenapadlo ani pána teslu, nakoľko niektoré vedomosti pre toto pochopenie proste nemal – bez ohľadu na to, aký to bol génius (na rozdiel od autora otázky).

a postrádam komentáre autora konštatovaním, aké hlúpe otázky sa tu kladú.
sem by sa ten komentár úplne výnimočne hodil.

;)