_136

Z jakého důvodu většina zubních lékařů neprovádí zubní prohlídky a nepřijímá nové pacienty?

Ikdyž zubního lékaře mám rád bych zubního lékaře vyměnil protože je otázkou času kdy zubní lékař půjde do starobního důchodu a já mám obavy ze v budoucnu zubního lékaře v okrese nový jičín už žádného zubního lékaře neseženu. Diky

Nejlepší odpověď
elkon

To máš asi špatnou informaci. Preventivní prohlídky zubaři normálně dělají. Ale většina má plné stavy, proto nepřijímají nové pacienty.

Další odpovědi
Drap

Z důvodů plné kapacity.

iceT

Možná tvůj zubař než půjde do důchodu, tak svou praxi i s pacienty předá svému nástupci.

da ny

Toto téma zde bylo několikrát řešeno.
Měl byste použít archiv a nepokládat tak „zbytečnou otázku".
Médii je už léta „omíláno“, že stomatologů je málo, soustředí se ve větších městech.
Silné ročníky jsou v důchodovém věku, pracující důchodci.
Stomatologové roky usilují o platbu „keš“ v ordinacích, bez podílu ZP.

Pracovní postupy konzervační stomatologie jsou odlišné, nové materiály,
metody i přístrojové vybavení. Jiné, stále vyšší ceny. Materiál, který ZP nehradí.
Pacient je ošetřován mnohem delší dobu. Průměrný čas návštěvy pacienty
v ordinaci je 1 – 2 hodiny. Kontroly bývají kratší. Platí se plnění kanálků
devitalizovaných zubů (1700 – 2000 Kč za jeden), každé čištění, plastická dostavba, korunka. Pulpitida ⇒ mrtvý zub přijde pacienta, tak na 10 – 15 tisíc.
Protetika obecně je nákladná záležitost. „Staré“ materiály mladší ročníky nepoužívají. Ty, které používají – ZP nepřispívá.

Při krátší pracovní době zvládne lékař ošetřit 4 – 6 pacientů
Při dlouhé i 8 – 10. Zvlášť, pokud se věnuje chirurgickým výkonům a implantologii.
V 80. a 90 letech jsme při krátké směně, se šikovnými „dinosaury“ ošetřili
10, 15 – 20 lidí. Při dlouhé (do 17. h) kolem 3O. Záviselo též na délce výkonů.
ZÁVĚR:
Menší počet stomatologů ošetří s delším „pobytem na křesle“, nižší počet pacientů, za vyšší peníze. Za to, co ZP nehradí. S materiály a metodami, které ZP hradí/přispívají již mladší ročníky stomatologů nepracují. Ceník má být v čekárně dostupný.
Tam, kde lékař zaměstnává hygienistky, je třeba se objednat a docházet pravidelně k nim. Když se uvolní místo, nabírají se noví pacienti především z těchto řad.

Pracovní doba není nafukovací, pokud ji má dr. zkrácenou, ošetří a v kartotéce
může mít jen nižší počet pacientů.