Avatar uživatele
anonym

Z jakeho duvodu se rozdelila ceskoslovenska republika??Jaky byl hlavni duvod toho rozdeleni??

proc se rozdelila ceskoslovenska republika

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4314 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

kolega má pravdu, vzrůstala jakási vzájemná nevraživost a poslední kapkou bylo, kdy se do popředí slovenské politiky dostal silně protičeskoslovensky zaměřený V. Mečiar, pak už to byl jen otázkou času

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Důvody rozdělení Československa byly daleko složitější a hlavní příčiny mají historické kořeny. Výstižný popis přesahuje možnosti těchto stránek. Nejdůležitější je, že byť za dost vysokou cenu, tento krok prospěl oběma národům.
Doplněno:
v minulých dnech Vám premiér Fico v podstatě odpověděl, když prohlásil, že Slovensko je svobodné až od roku 1993!! Nějak pozapomněl, že před sto lety mapy hovoří o Polsku, Ukrajině a Uhersku a bez vzniku samostatného Československa by Slováci dnes v Evropě byli možná jen pouhé etnikum.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
delabrutale

Protože si Slováci mysleli, že je Češi jenom vykrádaj a naopak, protože si Češi mysleli, že Slováci jsou jim jenom na obtíž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

z pohľadu bežného občana k rozdeleniu nemuselo prísť. Bol to politický záujem -rozdel a panuj-, ostatnú prácu za politikov spravili médiá. To isté je i "maďarská" otázka na Slovensku a "rómska a slovenská" otázka v Čechách
PS: kludne mi dajte palce dolu, ale je to názor väčšiny "normálnych" občanov oboch republík

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony