Z jakeho duvodu se rozdelila ceskoslovenska republika??Jaky byl hlavni duvod toho rozdeleni??

proc se rozdelila ceskoslovenska republika

Nejlepší odpověď
quentos

kolega má pravdu, vzrůstala jakási vzájemná nevraživost a poslední kapkou bylo, kdy se do popředí slovenské politiky dostal silně protičeskoslovensky zaměřený V. Mečiar, pak už to byl jen otázkou času

Další odpovědi
dudu

Důvody rozdělení Československa byly daleko složitější a hlavní příčiny mají historické kořeny. Výstižný popis přesahuje možnosti těchto stránek. Nejdůležitější je, že byť za dost vysokou cenu, tento krok prospěl oběma národům.
Doplněno:
v minulých dnech Vám premiér Fico v podstatě odpověděl, když prohlásil, že Slovensko je svobodné až od roku 1993!! Nějak pozapomněl, že před sto lety mapy hovoří o Polsku, Ukrajině a Uhersku a bez vzniku samostatného Československa by Slováci dnes v Evropě byli možná jen pouhé etnikum.

delabrutale

Protože si Slováci mysleli, že je Češi jenom vykrádaj a naopak, protože si Češi mysleli, že Slováci jsou jim jenom na obtíž.

led

z pohľadu bežného občana k rozdeleniu nemuselo prísť. Bol to politický záujem -rozdel a panuj-, ostatnú prácu za politikov spravili médiá. To isté je i „maďarská“ otázka na Slovensku a „rómska a slovenská“ otázka v Čechách
PS: kludne mi dajte palce dolu, ale je to názor väčšiny „normálnych“ občanov oboch republík