Z jakého důvodu se říká…

…„aby tě husa kopla“ ?!

Nejlepší odpověď
annas

Husa je považovaná za hloupého ptáka, je velmi zvědavá. Aby tě husa kopla – žertovné pokárání, projev nevole, nespokojenosti, nadsázka. .Někdo řekne něco nevhodného, udělá něco nevěrohodného…

Jde o obecnou představu o huse …

Další odpovědi
www

Když nechce být někdo sprostý a poslat kohosi „mezi půlky“ a přitom to míní naznačit, použije to rčení. To z toho důvodu, že husa neumí kopnout. Absurdní pokyn tak přemění v jiný absurdní, ale slušnější a přesto pochopitelný. 😁

hanulka11

je to slušně řečeno jdi do háje

iceT

…aby tě smrtka po*ebala…my doma husy nemáme…smrtku sice taky ne,ale vyzní to stejně.