plebs

Z jakého důvodu řečníci při projevu mávají pacičkami?

Vzhlédl jsem projev vítězky italských voleb Giorgie Melani na MTV Clasic vypouštěla svoje moudra mávala pacičkou stále opakovala ano ano a rozjančení posluchači a davy obdivovatelů tleskali a juchali spokojeností, kam se hrabe knírač z třicátých let no a i naši někteří politici mají podobné zvyky.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Obvykle chtějí dodat svým slovům tímto způsobem důraz. Italové jsou vždy temperamentní, a gestikulace k nim patří jako k velbloudovi hrby. 🙂

Další odpovědi
elkon

Protože se neumí bez gest vyjadřovat. A ty neumíš česky „shlédl“.

aliendrone

Zpravidla proto, že lidé jsou povětšinou blbí a chápou mnohem lépe nonverbální komunikaci. Můžeš řečnit jak sv. Jan Zlatoústý a debil stejně nic nepochopí. Zahroz mu ale jednoduše pěstí – pochopí ancvaj. ;) :D :D

Drap

Někteří jsou už v takovém stádiu, že kdybys jim svázal ruce, tak se nedomluví. Podobně je na tom i náš pan premiér, jen ovšem bez toho bouřlivého potlesku.

led

Gestikulácia rukami je prirodzená súčasť ústneho prejavu.

Darcy

Italové to dělají úplně všichni.
Ale v běžném hovoru to dělají lidi, kteří chtějí dodat sílu, váhu svým slovům, často však také lhář když lže..
Pak to záleží na související křečové mikromimice, zejména kolem rohů úst, sánky a koutků očí.
Taky záleží od úhlu dlaně a typ zaťatosti prstů při gestikulaci v komunikaci.