Z jakého důvodu odešel Albert Einstein z Německa do USA?

Nebyla to pro Evropu obrovská škoda?

Nejlepší odpověď
annas

"Po Hitlerově převzetí moci v roce 1933 byli židovští vědci z německých škol velmi rychle vyobcováni.

Einstein byl právě na cestě do Spojených států a po svém návratu se rozhodl nevracet do Berlína, ale zůstat v Belgii. Mezitím přijal nabídku nedávno založeného „Institute for Advanced Study“ v Princetonu, kam v té době přicházela řada uprchlíků, a emigroval do Spojených států. Nadále podporoval a zachraňoval německé Židy, především vědce, kteří uprchli do Francie, Anglie či USA. Spolu s dalšími vědci inicioval vývoj jaderné bomby v USA, dříve než ji vyrobí Němci. Později však vystupoval proti sílícímu vlivu státu a armády na vědecký výzkum. "

http://www.ktf­.upol.cz/joch/hu­vod/einstein.html

--
To, že žil v USA, nic nemění na tom, že se narodil v Evropě.
Svou obecnou teorii relativity se stal známým po celém světě. To byl pro něho velký úspěch. Stejně jako jeho Nobelova cena ve 20. letech 20. století.

Další odpovědi
gecco

Nebyla…
😉
Jednak je jeho práce ´všesvětová´ – pro fyziku je jedno, kde pracoval – ale hlavně byl vyštván německými nacionalisty, jako Žid byl pronásledován profesně i osobně.

ivzez

Nebyla.
Kdyby byl zůstal v Evropě, nejspíše by skončil v některém koncentráku.
To by podle mne byla škoda.

anonym

Já si myslím, že to byla velká škoda, protože by díky jemu v Evropě vznikali nové věci, ze kterých nyní USA těží.

bolak

Nevznikaly, skončil by přinejlepším někde v koncentráku..