_136

Z jakeho důvodu nepatří Kuba mezi vyspělé ostrovní státy a zlepší životní úrovni pro obyvatelstvo?

Nejde mi na rozum proč Kuba není tak vyspělá ostrovní země jako je třeba Dominikánská republika nebo Bahamy kde se / skoro / vše modernizuje a životní úroveň je odost vyšší než na samotné Kubě kde skoro vše stojí od 50.let 20.století.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože socialismus a planovité hospodaření s centralizací prostě nikde nefunguje. Ani na Kubě. Ale vždycky se vynoří takoví, co jim demokracie nic neříká, a regulují a omezují.

Další odpovědi
Reganois

Dlouhodobá krize, centrální řízení, ekonomické blokády ze strany USA…
Autoritářské režimy založené na centrálním systému obvykle ekonomicky neprosperují.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Kuba

elkon

Protože se o Kubáncích říká, že se jim nechce pracovat a nic řešit.

plebs

Vyslechl jsem paměti starého muže, který při budování normalizovaného socialismu pracoval jako mistr v textilce než zkrachovala, kde měl pod dohledem i 10 mladých dam z Kuby. Směna vždy začala jakž tak normálně po svačině pane mistr nyní se musíme bavit juchalo se tancovalo zpívalo asi hodinu poté se opět začalo pracovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.