_136

Z jakého důvodu není tady v ČR možné, aby z nebytového prostoru bylo bydlení s možnosti trvalého pobytu a adresy?

Proč je tak složité udělat bytový prostor z nebytoveho prostoru s možnosti trvale adresy, jak to funguje v USA nebo Kanadě nebo Anglii, kde je i nebytový prostor možný uznat jako bytový prostor s trvalou adresou? Diky

Nejlepší odpověď
Drap

Neni pravda, že to nejde. Lze i u nás. Pokud to má všechny parametry, které jsou stanovené pro bytové prostory, tak s tím neni problém.

Další odpovědi
Pepa25

Není pravda, že to nejde, třeba loftové byty jsou poměrně běžné a vyhledávané.

anonym

Poněvadž jako většina sobců myslíte na sebe. Kolaudace nemovitosti neslouží především majiteli. Ono je takový předpoklad, že pokud někde budete trvale pobývat, kamna by neměla bouchnout, voda by neměla protéci sousedům, byt by se neměl propadnout, … Požadavky na bytové prostory vznikaly stovky let. Tisíce katastrof, jako například v Británii, kde byly paneláky postaveny tak blbě, že docházelo k progresivnímu kolapsu.

supersonny11

Protože na to nebyl zkolaudován. Bytový prostor vyžaduje pro kolaudaci jiné podmínky než nebytový.

cukrar

136, mýlíte se z neznalosti, i u nás to jde.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.