_136

Z jakého důvodu mají britské automobily tak vysoké objemy motoru?

Jaguar,RangeRo­ver,MG,Rolls Royce,Aston Martin ..

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou to auta, kde je vyžadovaný vyšší výkon. Jak se říká – objem ničím nenahradíš.

Další odpovědi
Ametyst

Británie vždycky byla bohatá a lidé si kupovali víc aut do rodiny. Takže jedno bylo určitě velké, bezpečné a s velkým motorem.

Schluker

V britanii zbyly v podstate uz jen luxusni znacky. U tech se vyssi vykon a objem tak nejak predpoklada.
Zanikle znacky jako Rover nebo Mini mely normalni male motory. Z Britanie je i nejmensi seriove auto vubec – Peel P50. Ten mel motor o objemu 49ccm.

hapiky

Britské automobilky už prakticky neexistují! Např. Rolls Royce vlastní německá BMW., Jaguar vlastní Tata atd…

Emefej

Neřekl bych. Shodou okolností britský vůz vlastním a má motor P300 AWD, což je úplně obyčejný čtyřválec o objemu pouhé 2 litry.

elkon

Neřeší spotřebu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.