_136

Z jakého důvodu má většina čokolád na více obsahu palmoveho oleje než rostlinného oleje a nižší % obsahu čokolády?

A to hlavně na českém obchodním trhu.

Nejlepší odpověď
Midoc

Správná čokoláda má obsahovat jen tuk z kakaových bobů (kakaové máslo).
Výrobci ho nahrazují levnými ztuženými tuky, aby ušetřili na surovinách.

Další odpovědi
Ametyst

Z důvodu chamtivosti výrobců. Co nejlevněji vyrobit, pokud možno v Polsku, a co nejdráž prodat, bez ohledu na bídnou kvalitu.

jáára

Palmáč je taky rostlinej tuk. Je to stabilizátor, aby čokoláda časem nebyla bílá od toho tuku.

Dochy

Nepiš víc palmového než rostlinného. To je paradox. Jako napsat v tom lese je víc buků než stromů…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

jáára: „palmáč“ není žádný stabilizátor, to by se ho ve výrobcích neobjevovalo takové vysoké procento; naopak, je to u spousty výrobků základ složení.