_136

Z jakého důvodu lidé už skoro vubec neposílají dopisy a pohlednice klasickým poštovním způsobem?

Nejlepší odpověď
annas

Podobné otázky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-jste-naposledy-nekomu-poslali-dopis-pohlednice-se-nepocita-stejne-tak-ruzne-slozenky-a-baliky

Sama jsem vložila podobnou otázku

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-i-o-elektronickych-pohlednicich-ze-zahreji-prijemce-stejne-jako-salek-caje-kdyz-je-mu-smutno-u-srdce

--
Možná pohodlnost, cena známky, pohlednice, nedostatek poštovních schránek atd. Myslím si, že určitě potěší pohlednice z cest i k Vánocům a dalším svátkům s přáním a vzpomínkou.

Navíc některé pohlednice jsou i výtvarně pěkné a zajímavé. Místo dopisů je rychlejší domluva mobilem, navíc slyšet hlas.

Další odpovědi
Kelt

Ale posílají se. Třeba na vánoce, velikonoce, ke svátku a narozenimám.

Emefej

Pokud jde o pohlednice, jsem výjimka, posílám je sousedce z každé zahraniční cesty, neboť je sbírá.

led

Ešte stále sú ľudia, nielen starší, ale aj mladí, ktorí okrem emailov a chatov, využívajú aj klasickú poštu. A nielen preto, že nie každý má počítač, tablet, mobil, pretože ručne písané písmo posielajú aj ľudia vyznávajúci počítače. Jednoducho do rukopisu dokážete aj vložiť cit (bez ohľadu, že veľakrát je to škrabopis.)
Pre adresáta je cennejšie, ak dostane list, alebo pohľadnicu, napísaných skutočnou rukou. Je to aj symbol, toho, že odosielateľ, pisateľ, si adresáta váži a má ho v úcte.
Na druhej strane sú ľudia, ktorí sa vyjadrujú len v počítačových skratkách a smajlíkoch, či iných „potvorách“ a písať rukou už ani nevedia. Písať rukou je pre nich ako zdolať Čomolungma bez horolezeckého výstroja. A je to stráášne pomalé, kdežto cez počítač, mobil je to hneď. Títo ľudia ale prichádzajú o napätie, či už došiel list a krásu čakania na odpoveď. Ale zase nemusia kupovať známku a oblizovať ju pred nalepením. brrr.

Vinpe

Jedním důvodem je internet.
Druhým příliš drahé poštovní známky, obálky a pohlednice.

Mr. Marek

Jako mnohé jiné klasické alternativy jsou spíše symbolem. Digitální schránky a pošty jsou dnes efektivnější, rychlejší a přehlednější. Doba, kdy rychlost znamená půl výhry, nenahrává využívat klasickou formu komunikace. Taky se nějak vyvíjíme. Taky nepoužívá už moc papír a tužku na počty, ale kalkulačku, taky nevyužíváte pero s inkoustem, ale počítač.

paul1

My ještě posíláme, dlouholetý zvyk nepustí. Ale v podstatě už jen na Vánoce, ostatní příležitosti řešíme počítačem, nebo SMS.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Pohlednice on-line používám – funguje dobře, netřeba testovat 🙂