Avatar uživatele
bolak

Z jakého důvodu klesla státní podpora na stavebním spoření ze 4 na 2 tisíce?

A je nějaká naděje že opět stoupne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3717 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Podpora klesla z důvodů šetření státem nařízené Nečasovou vládou (to proto aby mohl dát statisícové odměny paní co „dřela jako kůň“).A jestli stoupne?To je ve hvězdách, vše záleží na tom, jak nová vláda bude škrtat ve státním rozpočtu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Z těch důvodů, že stát neumí hospodařit a krade se podstatně více než dříve. Naděje na zvýšení je , ovšem ale v nedohlednu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jenom pro osvěžení paměti.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-stavebni-sporeni

Spořím od roku 2000 i Modré pyramidy stále na jednu a tu samou smlouvu!! Jde to !
Snížení státního příspěvku jsem se přesto neubránil, parlament to šikovně obešel, sice to potom vrátili ale schválili jiný dodatek.

Loni jsem musel smlouvu předělat ( neboť by mně ji vypověděli a to jsem nechtěl. Ve hře byl 50 % úrokový bonus který v tu dobu dělal 28 000 Kč a o ten jim hlavně šlo, již ho nechtěli dále platit.
Připsali mně 28 000 Kč navíc a smlouva se předělala tak, že z ní ten úrokový bonus vypadl, jinak stále zůstává v platnosti . Takže spořím dál , dostávám snížený státní příspěvek a vklad je úročen 3 % !!!!!. Pokud budu chtít ukončit mohu ukončit kdykoliv s nějakou minimální výpovědní lhůtou ( cca 3 týdny).

Přesto je to nejlepší spoření jaké mohu pořídit.
Při vkladu který tam za ty léta mám dostávám 3 % úrok 7 000 Kč po zdanění + 2000 státní příspěvek . celkem cca 9 000 kč. Kdybych tento vklad měl u Air Bank dostanu 3 300 Kč po zdanění.

Dcera má ze stavebního spoření hypotéku na domek s úrokem 4,8 % a možností úvěr ihned splatit bez sankcí ! Kde toto dostanete ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mosoj: „Dcera má ze stavebního spoření hypotéku na domek s úrokem 4,8 % a možností úvěr ihned splatit bez sankcí ! Kde toto dostanete ?“
Tak tohle mi taky kdysi slibovali. Ale skutek utek. Refinanc mne vyjde na 40.000 navíc a to už skoro půl roku čekám, jinak by to bylo za 60.000.
Ale v mém případě jde ještě o překlenovák, to se vás asi netýká…

před 3716 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání