bolak

Z jakého důvodu klesla státní podpora na stavebním spoření ze 4 na 2 tisíce?

A je nějaká naděje že opět stoupne?

Nejlepší odpověď
anonym

Podpora klesla z důvodů šetření státem nařízené Nečasovou vládou (to proto aby mohl dát statisícové odměny paní co „dřela jako kůň“).A jestli stoupne?To je ve hvězdách, vše záleží na tom, jak nová vláda bude škrtat ve státním rozpočtu.

Další odpovědi
Drap

Z těch důvodů, že stát neumí hospodařit a krade se podstatně více než dříve. Naděje na zvýšení je , ovšem ale v nedohlednu.

mosoj

Jenom pro osvěžení paměti.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-stavebni-sporeni

Spořím od roku 2000 i Modré pyramidy stále na jednu a tu samou smlouvu!! Jde to !
Snížení státního příspěvku jsem se přesto neubránil, parlament to šikovně obešel, sice to potom vrátili ale schválili jiný dodatek.

Loni jsem musel smlouvu předělat ( neboť by mně ji vypověděli a to jsem nechtěl. Ve hře byl 50 % úrokový bonus který v tu dobu dělal 28 000 Kč a o ten jim hlavně šlo, již ho nechtěli dále platit.
Připsali mně 28 000 Kč navíc a smlouva se předělala tak, že z ní ten úrokový bonus vypadl, jinak stále zůstává v platnosti . Takže spořím dál , dostávám snížený státní příspěvek a vklad je úročen 3 % !!!!!. Pokud budu chtít ukončit mohu ukončit kdykoliv s nějakou minimální výpovědní lhůtou ( cca 3 týdny).

Přesto je to nejlepší spoření jaké mohu pořídit.
Při vkladu který tam za ty léta mám dostávám 3 % úrok 7 000 Kč po zdanění + 2000 státní příspěvek . celkem cca 9 000 kč. Kdybych tento vklad měl u Air Bank dostanu 3 300 Kč po zdanění.

Dcera má ze stavebního spoření hypotéku na domek s úrokem 4,8 % a možností úvěr ihned splatit bez sankcí ! Kde toto dostanete ?

Dochy

Mosoj: „Dcera má ze stavebního spoření hypotéku na domek s úrokem 4,8 % a možností úvěr ihned splatit bez sankcí ! Kde toto dostanete ?“
Tak tohle mi taky kdysi slibovali. Ale skutek utek. Refinanc mne vyjde na 40.000 navíc a to už skoro půl roku čekám, jinak by to bylo za 60.000.
Ale v mém případě jde ještě o překlenovák, to se vás asi netýká…