_136

Z jakého důvodu jsou rozdílné ceny v autoškolách v každém okrese úplně jiné na všechny řidičské skupiny?

Jde nějak vysvětlit, proc autoškola na osobní automobil nebo traktor je o par set korun dražší v Praze než třeba v Brně, i kdyz výuka je v každé autoškole skoro úplně stejná?

Nejlepší odpověď
Drap

Výuka je předepsaná, ale všechny ceny jsou dohodou. Pokud se ti zdá cena vysoká, můžeš si najít levnější autoškolu.

Další odpovědi
Emefej

A proč ne? Rozdílné ceny jsou i u jiných služeb a tovarů v různých místech státu.

elkon

Jsou to soukromé subjekty, řídí se trhem.

Ametyst

Kde jinde zůstávají peníze než v Praze? Proto jsou tam ceny vyšší, neb si to lidé mohou dovolit. S tím, že výuka je všude stejná, nesouhlasím: znám autoškoly, kde se nešpinili s výukou údržby vozu, a žáci tedy ani nemuseli vědět, kde je motor nebo jak vypadá klíč na kola.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.