Z jakého důvodu je na Zemi život?

Doplňuji:
Zkuste se na věc podívat z filosofického hlediska.

Nejlepší odpověď
rynek878

Stejně dlouho jak existuje lidstvo, si lidé kladou otázky: Odkud se vzal život? Z jakého důvodu existujeme a jakým způsobem jsme se na toto místo dostali? A stejně tak dlouho na tyto otázky lidé hledají odpovědi. V nejstarších dobách, které August Comte nazývá mytickou fází vývoje společnosti, lidé měli odpovědi na svoje otázky předem dané, protože odpověď existovala dřív, než existovala otázka. Lidé se nedivili, věřili, že svět a život vznikl z vůle bohů. Mytický svět stavěl na počátek všeho chaos.

Zdroj: http://liter.cz/U­vahy/260264-view.aspx

Další odpovědi
Miroslavst

Ideální podmínky pro život dané polohou planety Země.

poa.li

„Náhodná“ chemická reakce, která se stala příčinou celého řetězu dalších důsledků.

dudu

Než se můžeme pokusit zjistit důvody vzniku života, měli bychom nejprve poznat všechny jeho formy a ještě předtím pochopit složení a fungování vesmíru /bílá hmota a energie,tmavá hmota a energie/. Zatím jsme ze všeho poznali jen fragmenty a pochopili ještě o něco méně.