tvaruzekcz

Z jakého důvodu byla Čína vyřazena z tendru na dostavbu Dukovan?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Rusko ani Čína nepřistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996. Ta stanoví bezpečnostní záruky. Obecně se ví, jak je to s bezpečností v Rusku a Číně, tudíž nikoho nepřekvapí, že během 25 let nejsou tyto státy stále signatáři této dohody.
Proto ve hře zůstala pouze Francie, Jižní Korea a USA.

Další odpovědi
Drap

Podle mne byl důvod jiný. Jde o ekonomické a politické zájmy. Faktem je , že v našich elektrárnách se zkoušelo palivo z Francie a USA. Jenom s tím palivem byly problémy, tak jsme se opět vrátili k palivu ruskému. Chceme podle mne vyhovět svým přátelům z USA, kteří sice staví s menší bezpečností, ale za to o mnoho dráže.

mosoj

Z politických. Ze stejného důvodu budeme trpět nedostatkem zemního plynu a ještě dalším, zdánlivě nepropojeným s Ruskem. Jenom trouba by s námi chtěl mít něco společného. Velmi brzy se přesvědčíme „zač je toho loket“. Nikdo mimo Rusů neumí postavit jaderné elektrárny toho typu jaký máme a té velikosti. Takže mimo stavbu ještě zaplatíme vývoj!! Chytré, ale ne od nás.