lukas.zmizik

z jakeho duvodu by si clovek mohl koupit tento nikon, kdyz o dva tisice levneji poridi zrcadlovku s objektivem?

http://www.al­facomp.cz/php/pro­duct.php?eid=10514007J­52F0001D8U
Doplňuji:
a na druhou stranu – jen kvuli tomu, kdyby chtel kompakt – pak dostane stejne kvalitni i za polovinu – jen ne s vymennym obejktivem

Odpovědi
anonym

Tak i to tě zajima jen teoreticky?

Leontyn

Za stejnou cenu lze pořídit zrcadlovku od Nikonu nebo Olympusu. Lze popsat řadu rozdílů, které nebudu rozepisovat a odkážu na informace na internetu o tom, jaký je rozdíl mezi kompaktem a zrcadlovkou. Nicméně – uvedený foťák má automatické zaostřování (na zrcadlovce lze manuál), většina funkcí je automatika, což omezuje fotografa, pokud potřebuje vlastní nastavování. Osobně bych dal přednost zrcadlovce, tento kompakt bych ponechal méně zkušeným a nenáročným fotografům, kteří potřebují rychle zachytit nějakou událost, objekt, ale nechtějí příliš kreativně pracovat.

lukas.zmizik

rozdil mezi zrcadlovkou a kompaktem chapeme, nechapeme vsak cloveka, ktery vysoli tolik penez za toto, protoze za polovicni cenu ma jeden z nejlepsich kompaktu, akorat bez vymennych objektivu… nechapu, proc kompakt s vymennym objektivem je drazsi nez zrcadlovka – se setovym objektivem