Američanka

Z které země ve světě pochází příjmení ,,Palermino"?

Mohl by mi zde někdo odpovědět z jaké země ve světě pochází příjmení ,,Palermino''? dě­kuji

Nejlepší odpověď
annas

Italské a židovské jméno (z Itálie): název podle sicilského města Palermo, jehož řecké jméno je Panormos, od pan ‚all‘ + ormos ‚gulf‘, ‚bay‘, pravděpodobně ve smyslu „široký záliv“. případně „dobře chráněná zátoka“.

Takže původní držitel zřejmě z toho město či místa pocházíel.
https://www.an­cestry.com/na­me-origin?surname=pa­lermo