dust8

Z jaké/ktreré země pochází nejkvalitnější banány, které nejpomaleji zrají?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-jakem-rozmezi-teplot-nejpomaleji-
"Při jakém rozmezí teplot nejpomaleji dozrávají banány!

Už jste vložil podobnou otázku, odpověď najdete v archivu.

Myslím, že se nedá mluvit o zemi, v níž se pěstují nejlepší banány, ale o zemích, které jsou největšími producenty. Banány se liší chutí a druhy, ale jejich pěstování a sklizeň se lišit nebudou.

Projděte si odkaz – zjistíte, zda se některý druh prodává i u nás.

https://www.qu­ora.com/What-place-in-the-world-has-the-best-bananas

Největšoí producenti
Indie – Čína – Filipíny- Brazilie – Ekvádor.

Přesto některé banány, které se pěstují, chutnají víc. Třeba červené banány, ale ty jsem ještě nikdy neviděla.

Nebo banány „zmrzlinové“ , které jsou zabarvené do modra – není na světě lepší banán,.

Další odpovědi
Fm2.0

Já bych řekl, že banány jsou banány. Jsou z tropických zemí a je jedno, ze které konkrétně (hranice států dělají lidi, na ovoce to moc velký vliv mít nebude).