dmatejek777

Z jaké výšky fotí letadla letecké snímky?(Google mapy, Mapy.cz)

A čím, či kolik megapixelů má ten fotoaparát?

Odpovědi
arten18

Seznam pro Mapy.cz používá 195 megapixelový speciální fotoaparát a fotí se cca z 2,5 km nad zemí. Google používá něco podobného, ale jen někde. Např. v USA. Většina snímků je ale satelitních, a je sesbíraná z různých zdrojů a různých satelitů, která je následně počítačově vyčištěna od mraků a případně vyhlazena v extrémní kvalitě.