Drap

Z jaké srsti se vyrábějí nejjemější štětce ?

Myslím tím z jakého zvířete.

Nejlepší odpověď
barnajka

Když jsme na škole měli dějiny knižní kultury, učili nás, že z králičí – je nejjemnější, proto se používá např. v japonské kaligrafii, kde je kladen důraz na každý tah štětce, tlak, tloušťku písma…

Další odpovědi
hanulka11

Srst červeného sobola Kolinského

  • Mezinárodně označena jako „Kolinsky Red Sable“, případně „Kolinsky Rotmarder“. – Nejjemnější a nejcennější materiál na štětce s opravdu jemným hrotem. Získává se z ocasu červeného sobola, obývajícího extrémně chladné oblasti Sibiře (povodí Amuru) a části Číny. Vlas se zhruba od poloviny délky ke špičce symetricky zužuje, díky čemuž je extrémně pružný. Štětec z těchto vláken skvěle absorbuje a drží barvu, používá se na luxusní štětce pro detailní práci

Zdroj: http://www.mo­delforum.cz/vi­ewtopic.php?f=19&t=­48595

FOG

Pro bezne malovani bytu jsou asi nejlepsi stetce ze srsti velbloudu.