jirka F

Z jaké/které rostliny hrozí závažná otrava či dokonce smrt?

Hned jako první mně napadá sasanka hajní dokonce jsem prý slyšel že je prudce jedovatá.

Jaká rostlina napadá vás pokud nepoužijete odkazy prostě z hlavy.

ps: Toto je pouze otázka,nemám v úmyslu,již hledat rostlinu.Po které bych se definitivně otrávil.

Nejlepší odpověď
Edison

Všechno je jedovaté. Zásadní je index LD50. To udává množství látky způsobující smrt 50% sledovaných subjektů. Jde tedy v zásadě pouze o množství látky.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Smrteln%C3%A1_d%C3­%A1vka

Další odpovědi
Drap

Takových rostlin jsou stovky. Třeba rozpuk jízlivý

elkon

Rulík zlomocný.

Kelt

Tak z hlavy – blín, konvalinka, tis a jiné. Pokud máš rostlinu, ze které můžeš získat látku, která obsahuje jedovatou složku, pak je otázkou času, kdy natáhneš bačkory, pokud to budeš pravidelně brát. Nebo záleží na množství, kolik si toho vezmeš. Takže i když budeš brát více než je dovoleno a než snese tvůj organizmus, může ti uškodit všechno, co roste.