autacek

Z jaké „presentace“ pochází „kinorip“ nehody trol/tram 1. 4. 2019 v Brně a co za „odborné“ komentáře se tam objevuje?

Proč je veřejnost médii vystavována desinformacím, když je vše zachyceno na videu? Proč není materiál k dispozici oficiálně?

Pokud mělo být video pouze pro vyšetřovatele, proč se zde vyskytují komentáře typu „Tím zítra jedem“?

Pokud se video rozhodne publikovat starosta, proč jde o „kinorip“?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/brnensky-starosta-zverejnil-video-z-nehody-trolejbusu-a-tramvaje-40276607?seq-no=6&dop-ab-variant=5&sou­rce=article-detail

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… kinorip je záznam pořízený nahráním filmu v kině z plátna >>> sám starosta zdůraznil, že video bylo promítáno na plátno, proto „kinorip“, faktem je, že dnes se takto označují videa nahraná z obrazu, ne kopírovaná z nějakého nosiče …
… k té připomínce typu „tím zítra jedem“ >>>

  1. mohlo to znamenat, že budou dělat rekonstrukci
  2. i vyšetřovatelé se třebas do práce či na školení mohou přemisťovat po Brně MHD

… vše jsou mé dohady, a určitě v tom nějakou konspiraci nevidím, jen klasický únik vyšetřovacího materiálu …

autacek

@mc merkurion Tak podle těch komentů je to vyšetřovací tým jak „noha“.