dust8

Z jaké nejmenší vzdálenosti neškodí právě odhozený granát, který vybouchne?

Upravuji špatně podanou otázku

Nejlepší odpověď
Emefej

Jaký granát?

Pokud zapátrám v již děravé paměti, tak jsme se to učili nějak takhle:
útočný granát – tlaková vlna zabíjí do 3m, střepiny zabíjí do 7m, zraňují do 20m.
obranný granát – tlaková vlna zabíjí do 10m, střepiny zabíjí do 20m, zraňují do 200m.
Čísla jsou bez záruky, ale zhruba nějak takhle to bylo u granátů na běžném venkovním prostranství. Uvnitř budovy je účinek mnohem silnější, ale např. v hlubokém sněhu naopak logicky nižší.

Další odpovědi
aliendrone

Pokud vím, tak český útočný granát RG-4 má smrtelný rozptyl střepin 5m, u obranného granátu F-1 mohu být střepiny smrtící do 25m. Pokud vím, tak žádná „absoutní neškodnost“ střepin se nestanovuje. Což znamená, že pokud odhodíš RG-4ku na vzdálenost 40m a trupu neškodá střepina tě trefí do oka, tak to máš BLBÝ. ;) :D :D

Kepler

Zřejmě máš na mysli ruční granát, ale i těch je hodně druhů. Útočný granát má za úkol na vzdálenost dohozu (10 až 20 m) zranit či usmrtit nepřítele, ale neohrozit a podpořit útočící jednotky. Obranný granát, který má masivnější plášť, má smrtící zónu větší. Odhoď a splyň se zemí a nestane se ti nic.

Emefej

Jenom doplním, že pro RG4 se dodávala i zesilující vložka. S ní byl smrtící účinek střepin až 15m. Nejnovější kousek ve výzbroji AČR je URG86, ten střepinami zabíjí na 30m.