Avatar uživatele
bolak

Z jaké maximální výšky přežije kočka domácí pád, bez zranění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, zzzlatokopka před 3251 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Pro kočku je nejnebezpečnější výška kolem 7. patra. 🙂
„Již několikrát jsem slyšel vyprávět o tom, že při pádu kočky z okna to funguje takhle: z určité malé vzdálenosti kočka přežije, je to prostě nízko. Větší výška ji nejspíš zabije, ovšem ještě vyšší zase nikoliv – má již dost času na to, aby se „zabalila“ a připravila na dopad. Působí to sice absurdně, ale nakonec, s padákem také platí, že nižší výška není nutně bezpečnější. Nicméně i tak jsem toto tvrzení pokládal za městskou legendu.
Ke svému překvapení jsem však v níže uvedeném zdroji narazil na odkaz na článek z časopisu Nature z roku 1988. Veterináři Whitney a Mehlhaff kočky z okna neházeli, ale ke svým datům se dostali prostě ze záznamů případů, kdy k pádu došlo náhodou. Vyhodnotili pády z 2. až 32. patra (výzkum je z New Yorku) a vyšlo jim, že 90 % koček pád opravdu přežilo. Ještě zajímavější je, že se opravdu potvrdila kritická výška – a to kolem 7. patra, u vyšších pater se pak úmrtnost opět snižovala.“ 🙂

Podrobnosti + video pádu kočky :
http://www.sci­enceworld.cz/vi­dea/pad-kocky-jake-patro-je-kriticke-4769/

Doplňuji:
Autor : Pavel Houser

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Löwe

Kočka vydrží hodně.
Co se týká volného pádu, největší problém mají kočky se středními výškami. Kočka jak známo dopadá na všechny čtyři, ale, když padá z velké výšky, za letu roztáhne tlapky, aby brzdila pád. Před dopadem je zase dá pod sebe a pěkně s nima zapruží, otřepe se a pádí pryč. Když ale výška pádu kočky je zrovna taková, že kočka roztáhne tlapky, aby brzdila a pak je nestačí dat k sobě, je z ní chudák. O maximální výšce by se dal asi pouze spekulovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Pořiď si ´útulek´ pro kočky, rozhlednu – a testuj…
😉

před 3251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzlatokopka

No mohl by si na to vyřídit i dotačku z EU:-DDD

před 3251 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

A třeba že o ni zažádám..

před 3241 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata