bolak

Z jaké maximální výšky přežije kočka domácí pád, bez zranění?

Nejlepší odpověď
marci1

Pro kočku je nejnebezpečnější výška kolem 7. patra. 🙂
„Již několikrát jsem slyšel vyprávět o tom, že při pádu kočky z okna to funguje takhle: z určité malé vzdálenosti kočka přežije, je to prostě nízko. Větší výška ji nejspíš zabije, ovšem ještě vyšší zase nikoliv – má již dost času na to, aby se „zabalila“ a připravila na dopad. Působí to sice absurdně, ale nakonec, s padákem také platí, že nižší výška není nutně bezpečnější. Nicméně i tak jsem toto tvrzení pokládal za městskou legendu.
Ke svému překvapení jsem však v níže uvedeném zdroji narazil na odkaz na článek z časopisu Nature z roku 1988. Veterináři Whitney a Mehlhaff kočky z okna neházeli, ale ke svým datům se dostali prostě ze záznamů případů, kdy k pádu došlo náhodou. Vyhodnotili pády z 2. až 32. patra (výzkum je z New Yorku) a vyšlo jim, že 90 % koček pád opravdu přežilo. Ještě zajímavější je, že se opravdu potvrdila kritická výška – a to kolem 7. patra, u vyšších pater se pak úmrtnost opět snižovala.“ 🙂

Podrobnosti + video pádu kočky :
http://www.sci­enceworld.cz/vi­dea/pad-kocky-jake-patro-je-kriticke-4769/

Doplňuji:
Autor : Pavel Houser

Další odpovědi
Löwe

Kočka vydrží hodně.
Co se týká volného pádu, největší problém mají kočky se středními výškami. Kočka jak známo dopadá na všechny čtyři, ale, když padá z velké výšky, za letu roztáhne tlapky, aby brzdila pád. Před dopadem je zase dá pod sebe a pěkně s nima zapruží, otřepe se a pádí pryč. Když ale výška pádu kočky je zrovna taková, že kočka roztáhne tlapky, aby brzdila a pak je nestačí dat k sobě, je z ní chudák. O maximální výšce by se dal asi pouze spekulovat.

gecco

Pořiď si ´útulek´ pro kočky, rozhlednu – a testuj…
😉

zzzlatokopka

No mohl by si na to vyřídit i dotačku z EU:-DDD

bolak

A třeba že o ni zažádám..