dust8

Z jaké max. vzdálenosti, místa na vozovce před semaforem se aktivuje spínač semaforu, protože u mě byla pouze červená?

Myslím tím přijel jsem u semaforu na e-kole a pořád byla jen červená a nechtěla se vůbec přepínat až mě auto za mnou předjelo na červenou a já pak také musel projet křižovatkou na červenou. Jak to že jsem neaktivoval spínač, když jsem od čáry stál tak 1 – 1,5 metru? Musí se přijet bezprostředně k čáře?

Nejlepší odpověď
Schluker

Zalezi, jestli je semafor rizeny nebo nerizeny a pak pripadne jestli je rizeny kamerami nebo detekcnimi smyckami. V pripade smycek cyklistu s nejvyssi pravdepodobnosti vubec nezaznamena. Vice na wiki.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Detekčn%C3%AD_smyč­ka

Další odpovědi
Pepa25

Kdysi jsem byl poučen, že v podobných situacích by musel mít cyklista na rámu pověšen ingot železa, aby to sepnulo 😉 Takže nezbývá než pustit před sebe auto nebo sesednout a křižovatku překonat jako chodec.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.