Avatar uživatele
BohousDostal

Z jaké daně počítat sankce z prodlení?

Zdravím,
otázku směřuji spíše znalejším čtenářům v tomto oboru. Dnes jsem odevzdával DAP za tok 2020, s tím, že ze zdravotních důvodů nemohl můj finanční poradce DAP odevzdat. Byl jsem obeznámen s tím, že určitě budou pokuty za pozdní odevzdání. Dočetl jsem se, že denní saknce je 0,05% ze stanovené daně . A teď babo raď, na kterou daň se kouká. Na tu, která je na řádku 60, či na tu, která je na řádku 71(po uplatnění daně)?
Děkuji za pomoc :)

Zajímavá 0 před 1021 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Stanovenou daň stanoví až FÚ, ale pokud je správně daňové přiznání, tak odpovídá dani tvrzené poplatníkem, což je daň samozřejmě po zohlednění všech slev, takže dokonce ne na ř. 71, ale až na ř. 74 přiznání.
Ještě upozorňuju, že pokud výše pokuty by vyšla menší než 1 000 Kč, pokuta se nepředepíše a daňovému subjektu nevzniká povinnosti ji uhradit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Až z té stanovené, tedy té, co máš skutečně zaplatit (bez zohlednění záloh).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
BohousDostal

Já děkuji za odpověď :) mám přeplatek 4,5k, takže stanovená by tedy měla být,jak píše pan Josef, na řádku 74. To jsem potřeboval vědět, ještě jednou děkuji. :)

před 1021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pochopil jsem správně, že už se těšíš na vypočtenou pokutu??? 😉

před 1021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
BohousDostal

Tak tak :) co jsem pocital,vychazi to na necelych 800,takze bych mohl mit stesti :)

před 1021 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek