Vyšetřovatel

Z důvodu práce si o mně starý známý myslí, že jsem pe*ofil. Co s tím?

Dobrý den. Kdysi dávno před mnoha lety jsem byl členem jedné malé zájmové komunity na internetu. Po dlouhých letech jsem se stal kriminálním vyšetřovatel. Jedna z prvních akcí byla infiltrace na web peofiie-info.cz. Spočívala v tom, že jsem se já a několik dalších kriminalistů zaregistroval na uvedené stránky a vydávali jsme se za pe*ofily. Několik zločinců jsme takto odhalili a zrovna jsou souzení. Jednomu jsem já osobně zařídil nucený návrat do Bohnic.

Před třemi lety jsem zkontaktoval jednoho příslušníka té zájmové komunity z mých starých dob. Ovšem nechtěně jsem mu zprávu napsal z emailu pro pracovní účely. Ten email si zadal do Google a našel můj účet na peofiním webu. Kvůli práci jsem neměl jinou možnost, než se vydávat za pe*ofila.

Teď však už vyšetřování skončilo a mohu mu napsat, jak to bylo. Tak jsem mu to napsal, ale on mi nevěří. Napsal: „Nevěřím ti, nevěřím ti ani tuhle zprávu.“, „Celé mi to přijde jako totálně made-up story s cílem ukázat se před někým v úplně jiném světle, než v jakém ses před ním ukázal…“ a „Nestojím o to, aby mi někdo psal lživé příběhy o tom, jak se stal součástí policejního vyšetřování, a proto přede mnou musel předstírat, že je prý úchyl. Come on, man. Nejsem idiot.“

Co byste dělali v téhle situaci? Je pro mě symbolicky velmi smutné, aby si člověk z mé první internetové komunity mého dospívání myslel, že jsem úchyl. Jak myslíte, že bych mu mohl dokázat, že nejsem úchyl, ale kriminalista?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pohádky se vypráví před spaním.
Tak především ti jednak nevěřím, že jsi fízl. Ten nepociťuje zábrany či výčitky svědomí (to by ten džob NEMOHL dlouhodobě dělat), leda tak uspokojení, když se z někoho snaží vymlátit „pravdu“. :D
Druhak – nemáš snad služební průkaz? ;)
Chjo… :( :( :(

Další odpovědi
Filip84

Mé vznášedlo je plné úhořů. Nejsem účastníkem této konference, nicméně bych chtěl tučňáka. Piš holoubku piš, nebo zcepeníš. Toto je kružítko, ale nemám žádnou kočku. Déšť dští ve Španělsku zvláště tam, kde je plán. Soused Sodovka skladoval ve skladu nejen kajak a kousek lana. Perská pradlena pere len. Příliš žluťoučký bůh úpěl ďábelské ódy. Jemný Jeník jelena zjemní. Lenka dodala do skladu nejen prospekty na kajaky. Letním lesem letěla laň. Parní panty perou poleno. Petr pěl peklo pod podlahou.

Dada. Stejná vypovídací hodnota, nebo, ne, vyšší: tohle může někoho, potenciálně, pobavit, možná, snad, za příčinou vhodného počasí. Ty nebavíš, Ty jsi trapný.

Myslíš, že je tady debillarium? Ale ano je, někdy, ale až takové, aby z tvého slohu nebylo seznatelné prima facie, že ti je tak maximálně 17, nebo víc, ale pak jsi měl víc číst, a ve škole dávat větší pozor, tak takové ne.

V sedmnácti neberou ani na OOP, nebo k DS, ne tak na OOK, a už vůbec ne na UOOZ. Já vím naprosto přesně, která součást by to, co popisuješ, realisovala (kdybych nevěděl, napíšu si přes DS na PPR).

Kdybys byl polda, nebudeš se tak pitomě ptát: bohatě by stačilo, abys mu poslal obálku s třemi papíry: první: přehled IS ETŘ k jakémukoli jeho PŘ, druhý, hlavičkový papír součásti s číslem útvaru, třetí, kopie tvého služebního průkazu. Na prvním by bylo tvoje OEČ, jméno a číslo útvaru, protože jsi ho vyžádal, na druhém by bylo číslo útvaru, protože laik podle sp. zn. útvar neidentifikuje. Na třetím by bylo tvoje OEČ, aby si ho mohl ztotožnit s OEČ na výpisu z IS ETŘ. Až tak jednoduché to je. Tak nedělej z lidí hňupy, hňupe!

Tak: dobrou noc, občane!

elkon

Skutečný policista by se tím takto nezabýval a už vůbec by nežádal radu na nějaké poradně.

led

S vašim problémom je najlepšie sa obrátiť na vašeho policajného psychológa.

Mravenec

Úplně nevěřím, že seš četník. Jak říkají ostatní, máš placku SKPV a služební průkaz, ne? Nebo si ho pozvi do kanclu vyšetřovatele z mravnostního, kterej jistě máš a ukaž mu nějaký věci z vyšetřování – ty, za které by ses nedopustil pochybení z hlediska kázně dle služebního zákona, nebo TČ. aby si na tobě nesmlsnul ÚVK nebo GIBS. Jako vyšetřovatel jistě víš, co a jak lze ukázat.

Jestli komunikujete online, co třeba vyfotit služebák, zamazat číslo,… nechat jen fotku. Po zobrazení fotku zase smazat. + k němu na papírek třeba tvoji přezdívku.

iceT

NIC, protože neovlivníš to, co si o tobě budou druzí lidi myslet, ani když budeš svatej a postavíš se třeba na řasy.

elkon

Další Troll, asi je jich zde málo…