Avatar uživatele
Registrovaný

Z dohody o provedení práce na ÚP

Zajímalo by mě,když mě skončí dohoda o provedení práce,jestli pak mohu jít na úřad práce a z čeho mě bude vypočítána podpora.

Děkuji za odpoved´

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na ÚP jít můžeš, dokonce můžeš být na úp i když pracuješ na dohodu (pokud si nevyděláš víc jak 4000kč hrubého). Podpora se počítá s poslední mzdy, ze které se ti odvádělo soc.poj. Pokud si takto v posledních třech letech nepracoval, bude se ti počítat z průměrné mzdy v národním hospodářství, za první až třetí čtvrtletí předešlého roku. Je to cca 24.000kč z toho se ti bude počítat cca 14 až 11%, na začátku je podpora vyšší, postupně se snižuje.
Doplňuji:
opravuji 15 až 11%


Avatar uživatele
Zlatý

Já se obávám, že to bude trochu problém, protože z dohody se neodvádí sociální a zdravotní pojistné (podle nového zákona již ano, ale z částky na 10 tisíc)

Výše podpory v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti činí
•v prvních dvou měsících podpůrčí doby 65%, další 2 měsíce 50% a po zbývající podpůrčí dobu 45%
•45% po celou podpůrčí dobu, pokud uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem (nevztahuje se na ukončení samostatné výdělečné činnosti a na ukončení více zaměstnání ve stajný den, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů).
Podpora v nezaměstnanosti se stanoví z průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání nebo z posledního vyměřovacího základu přepočteného na 1 kalendářní měsíc, pokud uchazeč o zaměstnání naposledy vykonával samostatnou výdělečnou činnost.

V případech, kdy •doba předchozího zaměstnání je splněna započtením náhradní doby zaměstnání a tato doba se posuzuje jako poslední zaměstnání,
•uchazeč o zaměstnání bez svého zavinění nemůže osvědčit výši průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu,
•u uchazeče nelze stanovit průměrný výdělek nebo vyměřovací základ

činí podpora v nezaměstnanosti po dobu prvních 2 měsíců 0,15 násobek, další 2 měsíce ve výši 0,12 násobek, po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11 násobek průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla žádost o tuto podporu podána.

Průměrná mzda pro rok 2012 činí 23.726,-Kč.

Maximální výše podpory v nezaměstnanosti činí činí 0,58násobek průměrné mzdy, tj. 13.762,-Kč.

Maximální výše podpory při rekvalifikaci činí činí 0,65násobek průměrné mzdy, tj. 15.422,-Kč.

http://portal.mpsv.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Na úřadu práce se může registrovat každý, kdo hledá zaměstnání. Na podporu však má nárok jenom ten, kdo v podsledních dvou letech alespoň 12 měsíců vykonával zaměstnání, jež zakládalo účast na důchodovém pojištění. (Což DPP není. Většinou bývá odměna pod 10.000, takže se z ní pojištění nedovádí, navíc na ni lze odpracovat pro jednoho zaměstnavatele max. 300 hodin v kalendářním roce).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.