Majki0088

Z čísla evidenčního na číslo popisné?? Co vše je nutno splnit?

Zdravím všechny, uvažuji a změně č. Ev na číslo popisné…
Můžete mi někdo prosím napsat co vše k tomu potřebuji vyřídit a popřípadě orientační cenu?
Např stropy 2.5 atd. Předem děkuji za odpověď

Odpovědi
Drap

Myslím, že je nutná kolaudace a rozhodnutí příslušného stavebního úřadu. Tam se dozvíš i všechny nutné podmínky.

Pepa25

Předpokládám, že č.e. je z toho důvodu, že jde o „stavbu pro rodinnou rekreaci“.
Z principu jsou dvě podmínky:

  1. platný územní plán (musí jít o obytné území, č.p. vám nepřidělí uprostřed zahrádkářské osady)
  2. při rekolaudaci musí stavba odpovídat OTP (obecně technickým požadavkům)

Blíže viz odkaz.

Zdroj: https://zipho­me.cz/blog/do­bre-vedet/rekolaudovat-rekreacni-objekt-rodinny-dum-ci-objekt-urceny-k-trvalemu-uzivani/

cukrar

Musíte jít na stavební úřad a tam začít. Páč se ukáže, že ve Vaší lokalitě je to nemožné.

Dochy

Pardon, ale… co je to za blábol? Popisné číslo by měla mít každá zkolaudovaná stavba. Pokud máš hotovou stavbu (podle projektu) obvykle už s výškou stropu nehneš. Pokud se teprv chystáš stavět, nech si zhotovit projekt zkušeným projektantem/ar­chitektem.

Herjulfson

Každá zkolaudovaná stavba nemusí mít číslo pospisné. Může mít i číslo evidenční, případně se může jednat o stavbu bez č.p./č.e., čili nemusí mít vůbec žádné číslo.

cukrar

Dochy, to není blábol, ale realita. jen to neznáte.
Mám na starosti někíolk budov, a tři z nich mají čísla evidenční. A zkolaudované.

Dochy

OK, dík za info. Sorry Majki.