bolak

Z čí kapsy jde nemocenská?

Platí to stát, pojišťovna nebo ta firma u který je lazar zaměstnán?

Odpovědi
venkovan

první dva týdny zaměstnavatel, ale údajně má o trochu nižší odvody. Horší to je u těch, kde si firma nemůže vytvořit finanční rezervy pro nemoc svých zaměstnanců. jsou to zpravidla malinké společnosti o několika lidech, kteří nechtěli provozovat „švarc systém“.

cukrar

prvních 14 dní firma, (a to je dobře)
pak zdravotní pojištovna..