independent

Z čeho žije profesionální cestovatel?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Hradí mu to firma, která se zabývá něčím, co je spojené s cestováním. Cestoval musí dělat nějakou ”práci,” kterou mu firma určí – např. musí vytvořit nějaké prezentace, fotky, videa, dojmy o místech, nak kterých byl, aby firma věděla jaké to tam je, a pak tyto informace dál spracovává a poskytuje je ostatním – turistům…
https://www.zau­jimavysvet.sk/tou­zite-byt-profesionalnim-cestovatelem-praci-snu-muzete-ziskat-i-vy/

Další způsoby, jak si zajišťují peníze na cestování (většinou jejich výdělek souvisí s tím cestováním; placené prezentace, filmy – dokumenty, knihy, průvodce):
”Někteří cestovatelé upřednostňují pracovat v místě, kde se zrovna nacházejí. Učí jazyky, hlídají děti, sbírají jablka, skládají dřevo. Jiní se finančně zajišťují on-line. Mají vlastní cestovatelské blogy, na nichž prodávají reklamu, spolupracují s aerolinkami nebo s jinými weby zabývajícími se turismem. Píší reportáže z cest pro různá zájmová média, překládají, navrhují internetové stránky nebo programy, živí se on-line pokerem. ”
https://www.stu­denta.cz/5-kroku-jak-se-stat-cestovatelem-na-plny-uvazek/r~st:ar­ticle:1457/