robokop

Z čeho vzniklo slovo mrtvola ?

Odpovědi
Lencis

Pojmem mrtvola (angl. „corpse“) se obecně rozumí tělo zemřelého živého organismu. V případě lidské bytosti existují spíše hovorová synonyma nebožtík, umrlec apod., v případě zvířete je pak pravděpodobně nejběžnějším pojmem zdechlina.

Co se týče původu slova jedná se z největší pravděpodobností jen o typické tvořivé přizpůsobování stávajícího slova MRTVÝ/Á, možná i ve spojení se slovem OSOBA, komolení i celková tendence vývoje jazyka.