Z čeho vzniklo slovo „minela“- chyba.

Měl by to být význam jako omyl, chyba, hlavně se užívá u sportu. Technická minela, nečekaná minela…

Odpovědi
standa

Toto slovo vzniklo od slova „minout“ (cíl, prázdnou branku, atd.) a používá se výhradně ve sportovní mluvě. Prý jej kdysi vymyslel Jaromír Bosák, sportovní komentátor 🙂

kolibik

CHYBA! Minela je původně dlaždičské kladívko a název pro kartu ve hře Darda!
Tolik k původu slova. Nejedná se tedy o minutí a příponu -ela. Jde o převzetí dnes již nepoužívaného slova ve svém původním významu.
Více viz. článek v časopisu „Naše řeč“ http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=7387