Drap

Z čeho vzniklo a kde má původ slovo prak ?

Nejlepší odpověď
annas

Prak – středověký přístroj k metání kamenů, dnes jenom „práček“ na kamínky.
Odvozené slovo prakovník, od něj práče = mladší prakovník vrhající kameny ze stroje – vojenský slang

Jinak slovo je odvozené od základu pork 6 (6 = jer), to od slovesa práti – stroj, jímž se do něčeho pere, bije.

prak – k střhěmeckého. bracke = brakýř, malý lovecký honicí pes-

Poznámka: ve staročeštině se házecím „zbraním“ říkalo prak, např. oštěpu.

Etymologický slovník

.