Drap

Z čeho vznikl název ešus ?

Doplňuji:
Myslím tím hliníkové nádobí používané v armádě, trampy atd.

Nejlepší odpověď
annas

Slovo zřejmě pochází z německého ess-schalle -miska s krmením (doslova). Odpovídá významu – miska,do níž se dává jídlo.

Další odpovědi
dědapetr

označení esšálek (z německého Eßschale, jídelní miska)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E%C5%A1us

anonym

Je to z němčiny.Escha­lle,nebo tak nějak-to ostré německé neumím napsat,má podšálek.

SinceX

Znáš notebooky Asus (čti. Ejsus)? 😁 To je kvůli tomu, že je to kšunt a pojmenovali ho EŠUS 😁 Ten talíř – misku nevím, podle čeho pojmenovali 😁
Doplňuji:
No děkuji za palec, ale jelikož jsem neodpověděl správně, tak mi ho nedávejte ani kvůli oplatě..Je to nesoutěžní a hlavně mi nepatří 🙂