Vašek123

Z čeho si bere paměť integrovaná grafická karta?

A je mezi grafickou kartou zapojenou do základové desky a integrovanou veliký rozdíl?

Odpovědi
cochee

Integrovaná „karta“ si ukousne kus hlavní RAM, karta zapojená do desky (dá se jí říkat diskrétní, tedy oddělená) má RAM na sobě a tato RAM obvykle bývá výkonnější. To je taky jeden z rozdílů. Další jsou: vesměs neporovnatelný, až několikanásobný, rozdíl grafických výkonů ve prospěch diskrétní karty a naproti tomu vesměs vyšší spotřeba diskrétní karty. A dále také hladina hluku, protože integrovaná grafika je vždy chlazena pasivně, případně je umístěna v procesoru, který už svůj ventilátor má. Diskrétní grafika je chlazena aktivně – ventilátorem, kromě některých low-end karet. Ventilátor navíc = hluk navíc.