hanny 2

Z čeho se vyrábí pemza?

Doplňuji:
Barusee přečti si zdroj od fablen,z ptačího trusu to určitě není!

Nejlepší odpověď
iceT

Barusee,ničeho se neboj,guano sice jsou ptačí hovínka,taky třeba netopýří,ale určitě se z nich pemza nevyrábí,takže žádný fuj:-)

Další odpovědi
Děda Louda

Pemza je v podstatě napěněný kámen vnikající prudkým zchlazením sopečné lávy.
Pemza – na rozdíl od ostatních přírodních kamenů není kompaktní, ale skládá se ze skelných vláken a dutinek. Tyto dutinky způsobují, že pemza přes svoji relativní hustotou ρ = 2,37 plave na vodě. Má bílou barvu, kvalitnější druh vulkanické pemzy světle nebo tmavě hnědou a její povrch je drsný. Používá se na odstranění zrohovatělé pokožky.

fablen

viz odkaz, i když někdy pochybuji, z čehože jsou současné „pemzy“ vyrobeny, neboť se drolí, rozpadají a jsou nepoužitelné (made in china?)

Zdroj: http://wikipe­dia.infostar.cz/p/pu/pu­mice.html

Dom Tailor

Sorry, fakt je to ta láva… Guano se používá na hnojení… Já blbec! Hahaha…! Omlouvám se všem co sem vylekal… 😁

barusee

Omlouvám se, že sem píšu ikdyž neodpovídám, ale na tu odpověd prostě reagovat musim: Fuj, už nikdy to nevezmu do ruky :D
Doplňuji:
Tak jsem ráda, že to není ptačí trus, ale látka podobná té, jakou jsem předpokládala :)

FOG

Myslim,ze „pemza“ je vyvrelina ze sopek.