Z čeho se skládá mzda?

je povinností zaměstnavatele dát mi do platu i osobní ohodnocení?A podle čeho se dávají prémie?Už skoro pět let mám opravdu jen a jen základní mzdu bez jakýchkoliv příplatků a odměn.Pracuji jako uklízečka ve škole a letos po malování celé školy jsem opět nedostala ani kačku navíc,žádnou odměnu,nic.Opět pouze jen minimální mzdu,za kterou dělám.

Nejlepší odpověď
Syd

Mzda se skládá ze základní mzdy, náhrad (např. příplatky za práci např. v noci, o víkendu (pokud to není součástí prac. smlouvy) mzdy a tvz. pobídkových složek (prémie, odměny), jejichž vyplácení respektive nevyplácení je zcela na zaměstnavateli, respektive na vnitřních předpisech organizace

Další odpovědi
anonym

Ono to je těžké odpovídat,když se neví jaká smlouva je podepsaná.Pří­platky,které jsou ze zákona musí zaměstnavatel proplácet!!!

Michal Kole

Různé prémie, osobní ohodnocení je tzv. pohyblivá složka mzdy a záleží jen na zaměstnavateli jak se vyspí.

Příplatky máte právo jen pokud pracujete v noci (10%), o víkendu (10%), o svátek (25%)