bohousek73

Z čeho se počítá průměr mzdy nutné pro úřad práce po ukončení nemocenské?

z ceho se pocita prumer na urad prace po skonceni nemocenske

dobry den,byla jsem na nemocenske 5 mesicu a to od 3.9.2018 do 31.1. 2019 zamestnavatel pro me nema praci,protoze pracuji jako lakyrnice v praskove lakovne a z duvodu meho zdravi se necitim tuto profesy dale vykonavat,chteji se domluvit semnou,ze bychom duzavrely dohodu,ze ze zdravotnich duvodu dam vypoved ale odstupne pry nemam narok nebo me po preventivni mimoradne kontroly doktor uznal prace schopnou.jenze nevim,zda maam narok na up na podporu a kolik b,nez bych si nasla cistou praci.dekuji

Odpovědi
ivzez

vypoved ze zdravotnich duvodu

Anketa je nesmyslná, navíc chybná (chybí v ní jiná možnost).

Napřed je potřeba ukončit zaměstnání, potom se lze zaevidovat na úřadu práce.
Nelze volit, protože ÚP může zaevidovat pouze nezaměstnané.

V případě zdravotních důvodů je v podstatě jedno, jestli dáte výpověď
nebo jestli s ním uzavřete dohodu o rozvázání pracovního poměru.
(V písemné dohodě či výpovědi byste musela uvést zdravotní důvody.)

Pokud skončí zaměstnání po delší nemoci, potvrdí zaměstnavatel
pro úřad práce pravděpodobný průměrný čistý výdělek. Tedy kolik
byste si asi vydělala, kdybyste pracovala.

Nárok na podporu má uchazeč, který v uplynulých dvou letech získal
prací nebo podnikáním alespoň 12 měsíců důchodového pojištění.
Jestli Vaše zaměstnání trvalo alespoň 12 měsíců, měla byste podmínku splnit.