MichaelOffic

Z čeho mají hadi strach?

Nemám na mysli z koho, ale z čeho (např hluk, oheň atd.)

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Nevím, jestli mají hadi strach. Některá vyvinutější zvířata ano, ale plazi spíš ne. A to, co se nazývá strachem u mnoho zvířat je spíš pud sebezáchovy a instinkty.
Strach je emoce, vlastní hlavně člověku. Tím neříkám, že některá zvířata strach vůbec nemají – psi se něčeho můžou bát, koně se bojí ohně atd.
Plazí mozek se podle mě není schpen bát. I my ho máme – tovří (nejstarší) část našeho mozku. Plazí mozek jsou ty nejprimitivnjěší pudy, zaútoč nebo uteč (ale ne kvůli strachu). Plazi sjou z hlediska evoluce velmi vzadu a něco jako strach (emoce) nemají vyvinuté. Některá zvířata můžou prožívat některé emoce, plazi ale ne. Podobně jako ještěři, ryby, slepice a většina dalších ptáků (nebo spíš všichni). Samozřejmě hmyz tam taky patří.
Kdo může prožívat skutečný strach (a jiné emoce) jsou hlavně savci.

Další odpovědi
annas

Strach zřejmě přímo ne, ale pud sebezáchovy. Leccos pro ně může být hrozbou.

"!Většina lidí si neuvědomuje, že hadi nemají uši, proto jsou hluší. Nezáleží na tom, jaký hluk vydáváte, abyste hada odradili, nebude vás ani slyšet. Je to vlastně vibrace hluku, která hada děsí. Existuje mnoho různých způsobů, jak hady vyděsit, aby se plazili atd. !

https://animal­s.mom.com/what-type-of-noise-scares-snakes-away-7721919.html

1. Pohyby a vibrace

Pohyby a vibrace
Hadi jsou velmi bojácní í tvorové, takže netrvá dlouho je odněkud vyplašti. . Nejlepší metodou, jak je vyděsit, jsou rychlé pohyby. Mnohokrát pouhé zahnání hada funguje velmi dobře. Další věcí, kterou je třeba vyzkoušet, je tvrdě dupat po zemi. Had nebude slyšet hluk, ale bude vystrašen vibracemi, které vydává.

2. Hadi velmi trpí změnami ve svém stanovišti, jeho ničením apod. . JsouiIzolovaní, když je jejich přirozená země rzničenaa, upravena, proto se nemohou se snadno pohybovat po neznámém, tedy „nepřátelském“ terénu.

https://animal­s.mom.com/what-type-of-noise-scares-snakes-away-7721919.html

3. Bojí se hadi ohně?
„Zatím neexistují žádné přesvědčivé důkazy o tom, že by se hadi obzvláště báli ohně a že mají špatný zrak.“
Ti, kteří potřebují držet hady mimo svou zahradu a mimo domov, by mohli chtít zkusit nastříkat síru po okolí, protože je známo, že je drží na uzdě."

http://animal­questions.org/rep­tiles/snakes/a­re-snakes-afraid-of-fire/

Hufnágl

Sám sis odpověděl.

Emefej

Např. hluk, oheň atd.

VinieSilva

Obecně z toho, co narušuje jejich osobní prostor. :)